„Kárpát-medencében élek”- Szólótáncverseny- 2019. március 9., Nyíregyháza

A Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola a Free Dance Alapfokú Művészeti Iskolával közösen a 2018/2019-es tanévben ismét megrendezte „Kárpát-medencében élek”- Szólótáncversenyt.

A verseny céljául tűztük ki, hogy a Kárpát-medence táncait mind ismertebbé és népszerűbbé tegyük. Éppen ezért országos szinten hirdettük meg a versenyt, melyre közel 180 táncos jelentkezett:

• „Szóló férfitánc” kategóriában- 35 fő,
  • „Páros szóló tánc és Szóló páros tánc kísérővel” kategóriában: 21 pár
  • „Hagyományőrző” kategóriában 57 pár állt színpadra.

A versenyzők 6 korcsoportban indultak a versenyen.

Verseny táncanyagában szerepelt kötelező táncként a Felső-Tisza vidéki férfitánc, a Bökönyi csárdás, és szabadon választható volt a Kárpát-medence bármely dialektusából választott férfi tánc. A talpalávalót a Bürkös Zenekar szolgáltatta.

A versenyzők produkcióit neves szakemberekből álló zsűri értékelte, és jutalmazta:

• elnök: Kovács Norbert „Cimbi”
  • tagok: Sztanó Hédi, Busai Norbert, Kádár Ignác, Sikentáncz Szilveszter

A versenyzőket korcsoportonként 1.-3. helyezésig díjazta a zsűri, emellett különdíjak és közönségdíj kiosztására is sor került.

Pedagógusaink kivették részüket a szervezésben, lebonyolításban. A versenyen elinduló táncosaink Páros szóló kategória- I. korcsoportban különdíjban részesült: Váradi Anna- Sebők Veronika

Sok szeretettel várunk minden érdeklődőt, táncost a 2020/2021-es tanévben is a „Kárpát-medencében élek”- Szólótáncversenyre.

További képek a galériában!

A verseny helyszíne: Nyíregyháza, Szent István u. 17-19.  /Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium/

A Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola és a Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola első alkalommal rendezte meg hagyományteremtő szándékkal a Kárpát-medence verbunkjaira és páros táncaira épülő versenyét, amely minden második évben Nyíregyházán kerülne megrendezésre.

A verseny célja:

A Kárpát-medence verbunk és csárdás táncait szeretnénk mind ismertebbé és népszerűbbé tenni.

Verseny táncanyaga:

1. Férfi szólótánc

I.-II. korcsoport:

• Egy szabadon választott Felső-Tisza vidéki férfi verbunk

III.-IV. korcsoport

Két tánc bemutatása

• Egy szabadon választott Székely verbunk
  • Egy szabadon választott Felső-Tisza vidéki férfi verbunk

2-3.    Páros szólótánc; Páros szólótánc kísérővel

I.-II.-III.-IV. korcsoport

• Nyírségi páros csárdás

Zenei kíséret:     Bakator Zenekar

A zsűri tagjai:

• elnök: Kovács Norbert „Cimbi”
  • tagok:

Sikentáncz Szilveszter

Szilágyiné Ujlaki Marianna

Sztanó Hédi

Szilágyi Zsolt

A Bíborka művészeti iskolát a nyíregyházi erdő sori és a könyök úti telephelyek tanulói képviselték. Czuczor Ramóna és Grexa Anna különdíjat kapott(Nyíregyháza, Könyök út)

A zsűri nagyon elégedett volt a versenyzők teljesítményével, a verseny szervezésével.

Képek a galériában megtekinthetők!

Copyright © 2024 Bíborka Iskola  Minden jog fenntartva.