foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Már hagyományként, immár 9. alkalommal rendezte meg a Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola a Krétakör Művészeti Versenyt. A 2018/2019-es tanévben Tiszalökön a Kossuth Lajos Általános Iskola és AMI adott otthont a rendezvénynek. Szervezésben és lebonyolításban, az előző évekhez hasonlóan, a Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola pedagógusai, dolgozói is közreműködtek.

A versenyt országosan hirdettük meg, jelentkezőkben nem volt hiány.

3 művészeti ágban: tánc-, zene- és képzőművészeti ágban vártuk a jelentkezést. 4 korcsoportban és több kategóriában nevezhettek a művészeti iskolákban tanuló növendékek. 

 

Táncművészeti ágban (néptánc- társastánc- moderntánc és egyéb kategóriában) 44 csoportos, 36 szóló/duó, 16 szóló produkció mutatkozott be.

Zeneművészeti ágban 92 tanuló mutatta be zeneműveit.

Képzőművészeti ágon 21 fő alkotott a versenyen.

 

A szakmai zsűri a látott és hallott produkciók alapján minősítést ítélt oda minden versenyzőnek, versenyző csoportnak.  A minősítések között szerepelt: Kiemelt Arany, Arany, Ezüst és Bronz minősítés.

 

 

A Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola tanulóinak eredményei

Társastánc kategória

            Sebők Nikolett 1. hely

            Szalkay Lili 1. hely

            Ragó Zsófi 2. hely

Ragó Viktória 3. hely

Karakó Viktória 1. hely

Kobold Viktória 1. hely

Jung Noémi 2. hely

Daskó Leila 2.hely

Vinai Vivien 2. hely

Décsi Dorottya 3. hely

Somlyai Flóra 3. hely

Bíborka AMI Szabolcs DSE csoportja  I. korcsoport          

  • Ilarie(jive formáció Aranyminősítés – Ködöböcz Sándor oktató

 

Néptánc kategória

Csicsergő Néptánccsoport     I. korcsoport  

  • Mezőföldi táncok Aranyminősítés - Kertváros, Bedő Melinda oktató

Szérű Néptánccsoport            I. korcsoport 

  • Játékosan Sárközből Aranyminősítés - Kertváros, Ignácz Gergő oktató

Galagonya csoport     I. korcsoport 

  • Egy se legény (sárközi) Ezüstminősítés - Tiszalök, Kozákné Szűcs Andrea oktató

Pitypang csoport                    II. korcsoport 

  • Piros bagi templom tornya (galgamenti) Bronzminősítés- Tiszalök, Kozákné Szűcs Andrea oktató

Váradi Boglárka- Mohácsi Fanni       II. korcsoport

  • Sárközi ugrós Ezüstminősítés- Kertváros, Gacsályiné Verécze Hajnalka oktató

Váradi Anna-Sebők Veronika Éva                I. korcsoport

  • Bökönyi asszonycsárdás Ezüstminősítés- Kertváros, Gacsályiné Verécze Hajnalka  oktató

Sajben Vivien Kira - Czinkovszki Vanda     I. korcsoport  

  • Sárközi ugrós Ezüstminősítés- Kertváros, Gacsályiné Verécze Hajnalka oktató

Koczka Dorina, Mucsi Kincső           I. korcsoport

  • Bökönyi asszonycsárdás Ezüstminősítés- Kertváros, Gacsályiné Verécze Hajnalka oktató

Bíborka Néptánccsoport                    I. korcsoport  

  • Sárközben jártam Ezüstminősítés- Kertváros, Gacsályiné Verécze Hajnalka oktató

Szimicsku Luca-Hajas Ruben            I. korcsoport  

  • Sárközi ugrós Bronzminősítés – Hodász, Deme Viktor oktató

Jóni Jázmin-Kovács Zsombor            I. korcsoport  

  • Sárközi ugrós Bronzminősítés – Hodász, Deme Viktor oktató

 

Moderntánc, egyéb kategória

 

Kércsi Tinik    I.korcsoport    Mókusok        

  • Ezüstminősítés- Nyírkércs, Baloghné Szabó Alíz oktató

Kércsi Tinik    II. korcsoport  Room             

  • Aranyminősítés - Nyírkércs, Baloghné Szabó Alíz oktató

Ibronyi Vadócok         I. korcsoport  Kuduró          

  • Bronzminősítés- Nyíribrony, Baloghné Szabó Alíz oktató

Ibronyi Vadócok        II. korcsoport  Csak vidáman

  • Aranyminősítés - Nyíribrony, Baloghné Szabó Alíz oktató

Ibronyi Vadócok        II. korcsoport Solo    

  • Bronzminősítés- Nyíribrony, Baloghné Szabó Alíz oktató

Jóni Richárd Rajmund- Takács István          II. korcsoport

  • Rise Aranyminősítés - Hodász, Baloghné Szabó Alíz oktató

Gergely Hanna Jázmin- Tejfel Dzsesszika Annamária         II.korcsoport  

Go Girls                                 Aranyminősítés-Szamosszeg, Baloghné Szabó Alíz oktató

 

 

Zeneművészeti ág

Hujacz Luca               Nyírkércs                    Bronzminősítés- Hegedűsné Chriszt Judit

Laczai Kamilla           Nyírkércs                    Aranyminősítés-  Hegedűsné Chriszt Judit

Lengyel Nóra             Nyírkércs                    Aranyminősítés-  Hegedűsné Chriszt Judit

Hullár Péter Barnabás Hodász                       Bronzminősítés- Kremniczki Tímea

Jóni Jázmin Ramóna   Hodász                      Bronzminősítés-  Kremniczki Tímea

Márku Péter Manó     Tiborszállás                 Ezüstminősítés- Kistulinecz Zita

Ötvös Nóra Petra       Tiborszállás                 Bronzminősítés- Kistulinecz Zita

 

Gratulálunk minden tanulónak az eredményes szereplésért. Reméljük, hogy a következő tanévben, Nyíregyházán ugyanilyen szép számmal köszönthetjük majd a művészeti iskolák.

További képek a galériába!

A Bíborka Alapfokú Művészeti Iskola és a Free Dance Alapfokú Művészeti Iskola versenyt hirdetett különböző művészeti ágakban.

Táncművészeti ág: néptánc, moderntánc, társastánc

Zeneművészeti ág: zongora

Képző- és iparművészeti ág: képzőművészeti tanszak

Egyéb táncos kategóriában is lehetett nevezni azon csoportoknak, akik nem művészeti iskola keretében tanulnak.

 

Táncverseny helyszíne: Kertvárosi Általános Iskola, Nyíregyháza, Könyök út 1/b

 

Zongora verseny helyszíne: Apáczai Csere János Általános Iskola.

 

A képzőművészeti verseny beküldős volt.

 

Zsűri tagok:

  • Zongoraverseny: Nadzon Gusztáv, Bodnárné Miklovich Angéla és Bérces Mihály
  • Képzőművészeti verseny: Nagy Zoltán, Szepesi Béla
  • Táncverseny Andóné Kujbus Nóra, Szilágyiné Újlaki Mariann, Párniczky Erzsébet, Magyar Dávid, Laforeszt Erika

Jelentkezők száma:

  • Zongoraverseny:49 fő
  • Képzőművészeti verseny: 48 fő
  • Táncverseny: 123 produkció

Örömmel fogadtuk ezt a nagy érdeklődést versenyünk iránt. A verseny jól szervezett volt, rendben lezajlott. A saját tanulóinkon kívül számos más művészeti iskola tanulói is eredményesen szerepeltek.

Tanulóink eredményei

 

 

1

Bilibáncs Táncegyüttes 1

Néptánc

I.

Bíborka AMI Apáczai Rajna Beatrix

"Kertek alatt a zsibáim…"

Arany

2

Czuczor Ramóna-Grexa Anna

Néptánc

II.

Bíborka AMI Kertváros Gacsályiné V Hajnalka

Nyírségi asszonycsárdás

Ezüst

3

Csicsergő Tánccsoport

néptánc

I.

Bíborka AMI Kertváros Bedő Melinda

Réce-ruca

Ezüst

4

Nyíribronyi Picúrok

moderntánc

I.

Bíborka AMI Nyíribrony Baloghné Aliz, Schmidtné Zsuzsa

Sing

Arany

5

Kökényke

Néptánc

I.

Bíborka AMI

Vasárnapi Játszó

Ezüst

6

Little stars

moderntánc

I.

Bíborka AMI Nyírkércs   Baloghné Aliz, Schmidtné Zsuzsa

Pinokkió

Ezüst

7

Cserfes Tánccsoport

néptánc

I.

Bíborka AMI Kertváros       Bedő Melinda

Libásdi

Ezüst

8

Girls Team

moderntánc

II.

Bíborka AMI Baloghné Aliz, Schmidtné Zsuzsa

Love

Ezüst

9

Viharcsapat

egyéb: pom-pom

 

Bíborka AMI Schmidtné Zsuzsa

Vidáman

Arany

10

Mini Manó

egyéb

I.

Bíborka AMI Apáczai   Ködöböcz Sándor

Hula Hoop

Ezüst

11

Girls Team

egyéb: pom-pon

II.

Bíborka AMI Schmidtné Zsuzsa

Szófia

Ezüst

12

Viharcsapat

moderntánc

II.

Bíborka AMI Baloghné Aliz, Schmidtné Zsuzsa

Villám

Ezüst

13

Kovács Petra Kíra-Galyas Regina Marianna

Néptánc

II.

Bíborka AMI Kertváros  Gacsályiné Hajnalka

Nyírségi asszonycsárdás

Bronz

14

Kiss Márton-Szőke Csenge

Néptánc

II.

Bíborka AMI Apáczai  Rajna Beatrix

Somogyi ugrós és friss

Bronz

15

Álmos Panni-Borbély Hédi

Néptánc

II.

Bíborka AMI Apáczai   Rajna Beatrix

Bökönyi lassú és friss csárdás

Ezüst

16

Albert Zsanett-Deák Gergő

Néptánc

II.

Bíborka AMI  Kertváros  Gacsályiné Hajnalka

Szatmári csárdás

Ezüst

17

Bilibáncs Táncegyüttes 2

Néptánc

I.

Bíborka AMI  Apáczai   Rajna Beatrix

Bökönyi csárdás és friss

Arany

18

Czirják Dorina- Laczi Zsanett

Néptánc

II.

Bíborka AMI Kertváros  Gacsályiné Hajnalka

Nyírségi asszonycsárdás

Arany

19

Kiss Vanda-Ferdinánd Illés

Néptánc

I.

Bíborka AMI Apáczai  Rajna Beatrix

Berzencei ugrós

Arany

20

László-Devera Kincső-Varga Benedek

Néptánc

I.

Bíborka AMI Apáczai    Rajna Beatrix

Bökönyi csárdás

Bronz

21

Körmendi Anna Kata-Pápai Benjámin

Néptánc

I.

Bíborka AMI Apáczai   Rajna Beatrix

Tápéi röszketős és oláhos

Ezüst

22

Kazinczynegék

egyéb

I.

Bíborka AMI   Kazinczy   Gurály Tamás

Sofia

Bronz

23

Bilibáncs Táncegyüttes 3

Néptánc

II.

Bíborka AMI  Apáczai  Rajna Beatrix

"Röszketős"-dél alföldi táncok

Arany

24

Szabad a tánc Néptáncegyüttes

néptánc

II.

Free Dance AMI Bíborka AMI

Szatmárban jártunk…

kiemelt arany

25

Bíborka AMI Hodász

egyéb: hip hop

I.

Bíborka AMI Baloghné Aliz

Twerk

ezüst

               

 

Arany: 8, Ezüst: 13, Bronz:4

 

Zongoraverseny eredményei:

1

Márku Péter Manó

A/3

Kistulinec Zita

Bíborka AMI Tiborszállás

Ezüst

2

Ötvös Nóra Petra

A/4

Kistulinec Zita

Bíborka AMI Tiborszállás

Bronz

3

Lengyel Nóra

A/2

Hegedűsné Chriszt Judit

Bíborka AMI Nyírkércs

Ezüst

4

Müller Lili

A/3

Hegedűsné Chriszt Judit

Bíborka AMI Nyírkércs

Arany

5

Lovász Nikolett

A/1

Hegedűsné Chriszt Judit

Bíborka AMI Ramocsaháza

Ezüst

6

Anda Zsófia

A/4

Hegedűsné Chriszt Judit

Bíborka AMI Ramocsaháza

Ezüst

7

Orosz Míra

A/4

Hegedűsné Chriszt Judit

Bíborka AMI Ramocsaháza

Arany

 

Arany: 2, Ezüst : 4, Bronz: 1

 

Képzőművészeti verseny:

1

DÁVID HAJNALKA 14

Arany J.  Karaszné Mariann

2

HERMAN LAURA   14

Arany J.  Karaszné Mariann

3

SZŐKE NÓRA          14

Arany J.  Karaszné Mariann

4

PAPP MIRTIL                   

Arany J.  Karaszné Mariann

 

A képek a galériában megtekinthetők.

Copyright © 2020 Bíborka Iskola  Minden jog fenntartva.